Nieuws
Terug naar overzichtHet standpunt van de UBA met betrekking op de lancering van de Census data in Belgiƫ
uba:
05/01/10
The Nielsen Company deelde ons in december 2009 mee dat de Census data sneller dan verwacht worden overgeschakeld. Dit zal gebeuren in twee stappen (begin 2010 en in de loop van 2011), waarbij de eerste levering voorzien wordt in P1 2010. De UBA heeft haar leden-fabrikanten over deze verandering ondervraagd en in functie van de resultaten een standpunt ingenomen.
Vier punten werden aangehaald:
- de analyse van de globale en specifieke impact van de veranderingen met betrekking tot de share of voice en de vergelijking van de data in P12 en P13, voor en na de wijziging van de methodologie, om de impact te zien in termen van breakdowns;
- de garantie en het belang van backdata over een zekere periode;
- het eventueel kosteneffect van deze transitie, wetende dat The Nielsen Company ons in februari 2009 had meegedeeld dat deze wijziging, toen voorzien in P1 2011, geen enkele invloed zou hebben op de kosten;
- de wens voor een proactieve communicatie met The Nielsen Company met het oog op de fabrikanten zodat deze zo vlug mogelijk op de hoogte zijn van dit soort beslissingen, zeker vanwege de reikwijdte daarvan op hun structuren en interne klanten.
Wij verwachten begin januari een reactie van The Nielsen Company.


