Nieuws
Terug naar overzichtWFA/Nielsen enquête over de houding van consumenten tov reclame
Zeven op tien consumenten vinden dat reclame positief bijdraagt tot de economische groei, terwijl acht op tien het erover eens is dat reclame helpt om jobs te creëren. Dit zijn enkele van de resultaten van een enquête bij 25.420 consumenten in 50 landen, gevoerd door The Nielsen Company voor de World Federation of Advertisers (WFA) in maart-april 2009.
Bovendien vindt 68% van de ondervraagden dat reclame bijdraagt tot een gezonde concurrentie en leidt tot betere producten en lagere prijzen. De meningen van consumenten over de economische voordelen van reclame zijn consistent in de Verenigde Staten, Europa, Afrika, het Midden-Oosten en Azië-Pacific.
De enquête toont duidelijk dat een meerderheid zich bewust is van het belang van reclame en sponsoring als inkomstenbron voor tentoonstelingen, culturele en sportieve evenementen en media.
Consumenten hebben soms verschillende houdingen tov reclame als bron van informatie, al naargelang ze zich in een andere regio bevinden.
Op de vraag of reclame als ontspanning en amusement kan beschouwd worden, antwoordde 79% in Latijns-Amerika, 76% in Azië-Pacific en 59% in Noord-Amerika positief. De helft van de Europeanen was het daar echter niet mee eens.
De WFA en The Nielsen Company zijn opgetreden als partners voor deze enquête als deel van een brede campagne om reclame te promoten in tijden waarin beleidsmakers wereldwijd nieuwe beperkingen overwegen. Meer informatie via www.valueofadvertising.org.
Source: Nielsen Online Global Survey 2009: Base 25.420. 50 countries.


