Werk je met gecertificeerde influencers?
Het Certificaat voor Influencer Marketing in België, gelanceerd in oktober 2025, telt al ongeveer 200 gecertificeerde influencers en wordt al ondersteund door 8 merken in België: L’Oréal, Engie, Nationale Loterij, Proximus, Coca-Cola, Unilever, Fnac en Alken-Maes.
UBA nodigt alle merken uit om samen te werken met gecertificeerde influencers, of hen aan te moedigen om de certificering te behalen, en om deze vereiste in hun samenwerkingen op te nemen.
Influencermarketing wordt een steeds belangrijker kanaal voor merkopbouw. Dat vraagt ook om meer transparantie, professionaliteit en verantwoordelijkheid. Dat is precies het doel van het Certificaat voor Influencer Marketing in België, dat in oktober 2025 door UBA werd gelanceerd, in samenwerking met de Belgische sectororganisaties. Enkele maanden na de lancering zijn al ongeveer 200 influencers gecertificeerd.
Waarom dit belangrijk is voor merken
- Naleving: de certificering helpt ervoor te zorgen dat partners de regels voor influencermarketing in België kennen en toepassen. Zo draagt ze ertoe bij de risico’s op klachten, en zelfs boetes, zoveel mogelijk te beperken.
- Merkenimago: influencermarketing speelt een steeds belangrijkere rol in merkopbouw. Door samen te werken met gecertificeerde partners kan je deze investering veiligstellen.
- Vertrouwen: de certificering versterkt het vertrouwen in het merk en de geloofwaardigheid van zijn communicatie.
- Verantwoordelijkheid: ze draagt bij aan een verantwoordelijker en transparanter ecosysteem voor influencermarketing.
Een duidelijke oproep aan alle merken
Verschillende merken in België hebben hun steun voor het initiatief al bevestigd, waaronder L’Oréal, Engie, La Loterie Nationale, Proximus, Coca-Cola, Unilever, Fnac en Alken-Maes, en tonen dit op de website van het influencercertificaat: www.influencercertificaat.be/partners.
Hun engagement geeft een sterk signaal aan de markt: certificering is niet langer een bonus. Ze wordt een reflex voor betrouwbaardere, verantwoordelijkere en professionelere samenwerkingen.
UBA nodigt alle merken uit om samen te werken met gecertificeerde influencers, hun creators aan te moedigen om de certificering te behalen en hun agencies en partners te vragen om deze vereiste in hun samenwerkingen op te nemen.
Deze aanpak maakt het mogelijk om de hele keten op één lijn te brengen: adverteerders, agencies, creators en partners. Ze toont ook aan dat influencermarketing zich verder kan blijven ontwikkelen op stevigere fundamenten.
Hoe je het initiatief kan ondersteunen
Bedrijven die hun engagement willen tonen, kunnen het daarvoor voorziene formulier invullen: https://feweb.typeform.com/to/aUnX7M2H
Voor vragen kan je contact opnemen met Grégory Marchandise, verantwoordelijk voor dit project bij UBA, via gregory@ubabelgium.be.