Sales & E-commerce
De Exchange Community Content richt zich op het strategische belang van content in moderne branding en marketing. Dit initiatief brengt marketing- en communicatieprofessionals samen om belangrijke onderwerpen te bespreken, zoals content marketing strategieën, artificiële intelligentie (AI) en influencer marketing.
Het is voornamelijk gericht op marketingmanagers, brand managers, content managers en social media managers, en biedt een unieke ruimte voor het delen van kennis en expertise. Deelnemers krijgen waardevolle inzichten en mogelijkheden om uit te wisselen met hun collega's en experts uit de sector.
Wat kan je verwachten?
De Exchange Community Content is veel meer dan een leerplatform. Het is een plek voor uitwisseling, innovatie en strategische reflectie om merken te helpen concurrerend te blijven in een voortdurend veranderend landschap. Sluit je bij ons aan om de beste praktijken te ontdekken en voorop te blijven lopen in de nieuwste trends!
Sessies in het verleden hebben zich bijvoorbeeld gericht op:
- Het gebruik van artificiële intelligentie in contentcreatie: Ontdek hoe AI creatieve processen transformeert met krachtige tools en duidelijke richtlijnen, om efficiëntie te winnen terwijl de authenticiteit van merken behouden blijft.
- De evolutie van sociale media: Analyseer opkomende trends en ontdek hoe merken zich kunnen aanpassen aan de snelle veranderingen van platforms om hun impact te maximaliseren.
- Trends in content marketing: Ontcijfer de laatste ontwikkelingen, van interactieve inhoud tot meeslepende formaten, om je strategieën te verfijnen en de aandacht van je publiek te trekken.
- Influencer marketing: Leer effectief samen te werken met influencers om het bereik en de geloofwaardigheid van je campagnes te maximaliseren.
Exchange Community Sales & E-commerce president
Tim Colman
Voorzitter
Proximus | Head of Digital Communication
Bram De Lausnay
Voorzitter
Belfius | Head of Digital Brands & Performance
Agenda
Momenteel is er geen informatie beschikbaar. Probeer het later nog eens.
Meer over dit onderwerp
-
9 Customer experience trends voor 2026 en daarna
Customer experience gaat een nieuwe fase in. Niet een incrementele, maar een structurele ver...UBA Focus News
-
Waarom Steven van Belleghem vindt dat je naar het Spotlight on Customer Experience event moet komen
We zijn verheugd om de toonaangevende Customer Experience Benchmark-studie voor de tweede ke...News
-
Toekomst Bel Me Niet Meer-lijst in gevaar
Een wetsvoorstel wil de populaire Bel Me Niet Meer-lijst vervangen door een opt-in-systeem. ...News